sobota, 22 grudnia 2012

WŁOSKI fiszki 1000 najważniejszych słów i zdań (+ CD-ROM Fiszki mp3)


Fiszki są bardzo popularną metodą nauki języków obcych. Niezbyt często ją stosuję, jednak po sięgnięciu po ten zestaw, zapewne to zmienię. „WŁOSKI fiszki 1000 najważniejszych słów i zdań” to, jak sama nazwa wskazuje, zestaw tysiąca fiszek z najważniejszymi słówkami i zdaniami. Zakres tematyczny obejmuje aż czterdzieści grup, takich jak sport, rodzina, dom czy cechy charakteru. Jest to podstawa, od której warto zacząć. Fiszki mają to do siebie, iż łatwo je gdziekolwiek zabrać i uczyć się ich nie tylko w domu. Jest to wielki plus, ponieważ nie trzeba się ograniczać i można powtarzać sobie słówka w autobusie, szkole czy pracy, w dowolnym miejscu. W zestawie znajduje się również płyta z nagraną treścią fiszek, co pozwala poznać i nauczyć się dobrej wymowy. Oprócz tego na płycie CD znajduje się program komputerowy Aktywny trening, za którego pomocą można stworzyć indywidualną listę nagrań, mieści on również funkcję karaoke, dzięki której pisownia słówka będzie widoczna na ekranie wyświetlacza.


Wygląd fiszek jest klasyczny. Na jednej stronie każdej z nich widnieje oprócz samego słowa również przykład jego zastosowania w zdaniu, a w prawym górnym rogu widać symbol grupy tematycznej, do której należy. Na odwrocie natomiast znajduje się tłumaczenie na język polski. Pod względem wizualnym prezentuje się prosto i schludnie. Łącznie fiszek jest 1020, ponieważ zestaw zawiera dodatkowo dwadzieścia pustych, do dowolnego wykorzystania. Można na nich zapisać np. jakieś słowa które są zastosowane we wcześniej podanych zdaniach. Poza tym znajdziemy jeszcze trzy kolorowe przegródki „Do nauki”, „Uczę się” i „Umiem”, dzięki którym można posegregować materiał i z łatwością odnajdywać miejsce w którym jesteśmy. Nauka opiera się na systematyczności w powtarzaniu przyswojonych już słówek, przy czym podzielenie również będzie korzystne.


Kurs ten pomaga w nauce języka od całkowitych podstaw. Fiszki pozwalają samodzielnie poznać język i mimo iż jak zawsze jest to długotrwały proces, to nie przysparza trudności. Świetnym posunięciem jest połączenie fiszek i nagrań na płycie, ponieważ wykorzystujemy nie tylko wzrok, ale również słuch i dowiadujemy się, jak prawidłowo wymawiać dane słowa i zdania. Cały materiał podzielony jest tak, by można było łatwiej go zapamiętać metodą skojarzeń, co również jest przydatne do jego przyswojenia. Jestem bardzo zadowolona z tego, iż miałam i nadal mam okazję korzystać z tych fiszek. Od dłuższego czasu moim małym marzeniem było nauczenie się choćby podstaw języka włoskiego, a ten zestaw pomaga mi to urzeczywistnić. Serdecznie polecam „WŁOSKI fiszki 1000 najważniejszych słów i zdań”, gdyż są naprawdę skuteczne. Jeżeli chce się nauczyć języka samodzielnie, warto się z nimi zapoznać.


Moja ocena 10/10




Książkę otrzymałam od Wydawnictwa Edgard, za co serdecznie dziękuję ^^ 

10 komentarzy:

 1. Ja zamierzam zaopatrzyć się w fiszki głównie z angielskiego, niemieckiego i francuskiego.

  OdpowiedzUsuń
 2. Włoski jakoś do mnie nie przemawia, ale fiszki z hiszpańskiego to co innego :D

  OdpowiedzUsuń
 3. zapraszam na :


  http://echo-ksiazek.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Swoje fiszki, tylko, że do j.angielskiego, wygrałam w konkursie. Niestety mniejszy zestaw (600 fiszek) nie posiada przegródek, więc trzeba sobie radzić samemu :(

  Wesołych Świąt :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja już od dłuższego czasu chcę się nauczyć włoskiego, ale metody fiszek jeszcze nie wypróbowałam.

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Fiszek do włoskiego raczej nie wypróbuję, ale z pewnością skuszę się na francuskie fiszki :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czemu nie? Jeśli najdzie mnie ochota na naukę to sobie zakupię.

  OdpowiedzUsuń
 8. Włoski niestety do mnie nie przemawia, ale hiszpański, albo jakiś język orientalny.. Czemu nie? *.*

  OdpowiedzUsuń
 9. chętnie się w nie zaopatrzę, już od dawna chciałam poznać trochę włoskiego, a fiszki są moją ulubioną metodą nauki :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Uwielbiam fiszki, bo dzięki tej metodzie nauka jakoś staje się przyjemniejsza i szybciej wbija mi się to wszystko do głowy. :) Nad włoskim pomyślę jeszcze, bo w sumie ciekawy język ;D

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...