piątek, 26 sierpnia 2011

Informacja wydawnictwa Mag; Podróże/Pieśń czasu - Ian MacLeod

Mag Jacek Rodek
Pl. Konstytucji 5/10,00-657 Warszawa
E:mag@mag.com.pl Web: www.mag.com.pl
Informacja prasowa
 Warszawa, 25 sierpnia 2011


 
Podróże/Pieśń czasu
Ian MacLeod

Dzięki "Podróżom" traficie do miejsc niezwykłych. Od odmienionej Jerozolimy po wiatraki poruszające się dzięki własnym wiatrom. Od zimnych brytyjskich kempingów do olbrzymich, wspieranych pracą niewolników imperiów. Zakres wizji MacLeoda przedstawionych w tym zbiorze jest przytłaczający, niemniej cechą wspólną wszystkich tych opowieści jest zainteresowanie autora człowieczeństwem oraz sposób, w jaki łączy to co fantastyczne i dziwne z przeciętną codziennością. Spodziewajcie się znaleźć w "Podróżach" cuda, zaskakujące prawdy i świetną literaturę. 

PIEŚŃ CZASU

Pod koniec dwudziestego pierwszego wieku, stara, mieszkająca w Kornwalii kobieta ratuje z oceanu nagiego młodzieńca i zabiera go do swego pięknego domu. Bohaterka jest światowej sławy skrzypaczką i - mimo nowoczesnych metod przedłużania życia - zbliża się do kresu swych dni. Niedoszły topielec z kolei cierpi na utratę pamięci, nie wie o sobie nic. Kobieta nadaje mu imię Adam. Zaczyna opowiadać mu swoje wspomnienia, on okazuje się wiernym słuchaczem. Opowieści bohaterki są przerywane scenami z codziennego życia w kornwalijskim domu. Barwne, pełne wydarzeń życie artystki prawie pozwala nam zapomnieć, że cała historia rozgrywa się w chaotycznym i niebezpiecznym świecie epoki. MacLeod przedstawia w książce specyficzną, fascynującą wizję dwudziestego pierwszego stulecia - wieku katastrof i nowych, śmiertelnych chorób. Niemniej, jak często w pisarstwie tego autora, okazuje się, że historia osobista zawsze jest ważniejsza od tej powszechnej -                                                                                                                       - Ray Olson, Booklist


Rozgrywająca się w niedalekiej przyszłości, osadzona w Anglii "Pieśń czasu"s jest bogatą i subtelną opowieścią, dotykającą tematu pamięci i tożsamości, ożywioną przez mistrzowsko nakreślone, ludzkie, aż nazbyt ludzkie, postacie bohaterów.
                                                                                                                     

Tytuł:
 Podróże.Pieśń Czasu.

Autor:
Ian MacLeod

Seria:
 Uczta Wyobraźni

ISBN:
 978-83-7480-218-5
Tłumaczenie:
 Paulina Braiter

Oprawa:
 Twarda

Format:
 135x202

Liczba stron:
 496

Rok wydania:
 26 sierpnia 2011

2 komentarze:

  1. Książka w moim stylu - podoba mi się bardzo tytuł " Pieśń czasu..." - taki obiecujący i tajemniczy.
    Bardzo ładna okładka - przyciąga wzrok.

    OdpowiedzUsuń
  2. I kolejna rewelacyjna okładka z Uczty Wyobraźni - książki z tego cyklu kupuję w ciemno;]

    OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...