niedziela, 17 marca 2013

Czytanie z dłoni dla początkujących - Richard Webster


Pokaż mi swoje dłonie, a powiem ci kim jesteś.”


Sztuka czytania z dłoni jest bardzo stara, książkę o takim sposobie wróżenia napisał już Arystoteles dla Aleksandra Wielkiego! Niemniej żeby czytać z dłoni nie trzeba mieć żadnych specjalnych umiejętności, każdy może to robić, należy tylko poświęcić trochę czasu na naukę. Wystarczy odrobina spostrzegawczości, uwagi i oczywiście cierpliwości, a zacznie się zauważać i rozróżniać poszczególnie linie, jak na przykład głowy czy życia, oraz wiedzieć co one oznaczają. Choć niektórzy wychodzą z błędnego założenia, iż na tym się to kończy, na tych liniach, to tak naprawdę czytanie z dłoni opiera się również na jej kształcie czy fakturze, jak i długości palców. By dobrze wszystko zinterpretować, należy brać pod uwagę więcej czynników. Sztuka chiromancji nie jest taka trudna jak się niektórym mogłoby wydawać bądź też zbyt prosta. Sam autor w zakończeniu pisze, że jest w posiadaniu ponad 400 tytułów o tej tematyce i mimo iż zajmuje się tym ponad czterdzieści lat, to nadal się uczy, doskonali. Ma szansę spojrzeć na różne kwestie w inny sposób, w końcu i sztuka chiromancji nie jest jedynie zbiorem faktów.

Każdy człowiek jest inny, tak samo i jego dłonie. Zauważono to już wielki temu i starano się dojść, co też takie w sobie one kryją. Otóż można się z nich dowiedzieć i teraźniejszości, i przeszłości, i przyszłości, określić nasze charaktery, to czym się w życiu kierujemy, predyspozycje. Podobnie jest w przypadku np. wróżenia z kart. Niemniej uważam, że czytanie z dłoni jest sztuka łatwiejszą. Przynajmniej tak mi się wydaje na tym początku mojej drogi. Książka Richarda Webstera jest właśnie dopiero tym początkiem. Podstawy mamy do dyspozycji, dzięki temu tytułowi i jest on naprawdę dobry dla początkujących. Napisany jest prostym, przystępnym językiem. Wszystko jest dokładnie wytłumaczone, krok po kroku, tak że każdy powinien zrozumieć o co chodzi i łatwo przyswoić nabytą wiedzę. Rozdziały są krótkie i przejrzyste. Ciekawym zabiegiem było nieograniczenie się jedynie do samego opisania wszystkich istotnych elementów chiromancji, ale również zamieszczenie na końcu dwóch przykładowych interpretacji, przeprowadzonych na podstawie zamieszczonych w książce odcisków dłoni.

Książka, poza dwoma odciskami dłoni na końcu, jest bogata w proste ilustracje. Przejrzyste schematy dłoni, bez żadnych dodatków czy szczegółów, pomagają w zlokalizowaniu poszczególnych linii, czy też odnalezieniu określonych pętli. Jest to bardzo przydatne i działa na korzyść pozycji, bez tych wszystkich ilustracji czasami trudno byłoby dokładnie stwierdzić, która linia jest która i co ma prawdziwe znaczenie. Ogólna prostota obrazków jest jak najbardziej wskazana i ułatwia zorientowanie się, który element jest w danym przypadku poddawany analizie. Poza tym podręcznik składa się z samego tekstu, nie ma żadnych ozdobników, tak więc od strony graficznej jest całkiem nieskomplikowany, co także jest dobre dla takiego tytułu. Właśnie w przeciwieństwie do tej prostoty, otrzymujemy dokładną charakterystykę pisaną dłoni i jej wszystkich elementów.

„Czytanie z dłoni dla początkujących” jest z pewnością pozycją ciekawą. Nawet gdy nie bierze się tego na poważnie, można się przy tym dobrze bawić. Mówię to z własnych przeżyć, gdy to np. chodziłam i prosiłam ludzi, by pokazali mi swój kciuk... trzeba było widzieć ich miny, jak mówiłam im, że sprawdzałam tylko czy nie mają przypadkiem kciuka mordercy. Ta książka wprowadza nas w podstawy sztuki chiromancji, choć nie oszukujmy się, jest to dla niektórych dopiero początek, mimo iż innym wystarczy. Dobrym pomysłem było też umieszczenie na końcu listy zalecanych lektur dla osób, które tak zainteresują się tematem, iż będą chciały dalej zgłębiać tę wiedzę. Bardzo się cieszę, że miałam okazję poznać ten tytuł. Szczerze go polecam osobom zainteresowanym i chcącym rozpocząć swą przygodę z czytaniem dłoni, jak i ludziom zafascynowanym różnymi metodami wróżenia i poznawania samych siebie.
Tytuł: Czytanie z dłoni dla początkujący
Autor: Richard Webster
Ilość stron: 232
Wydawca: Studio Astropsychologii
Data premiery: 2009-07-03O autorze:
Richard Webster urodził się w Auckland w Nowej Zelandii w 1946 r. Chociaż każdego roku dużo podróżuje po całym świecie, wygłaszając wykłady oraz prowadząc warsztaty dotyczące zagadnień metapsychicznych, Nowa Zelandia to nadal jego dom. Jest płodnym twórcą i pisze również comiesięczne felietony dla dwóch czasopism. Richard rozpoczął swoją karierę, prowadząc działalność wydawniczą i kolejno był właścicielem księgarni, pianistą, hipnotyzerem scenicznym, chiromantą, pisarzem na zlecenie oraz czarodziejem, zanim został zawodowym nauczycielem i pisarzem zajmującym się tematami metapsychicznymi.


 Książkę otrzymałam od Studia Astropsychologii, za co serdecznie dziękuję ^^

9 komentarzy:

 1. kiedyś może i bym się skusiła, ale teraz już raczej nie dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeśli gwarantuje zabawę to z chęcią się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Z chęcią zapoznam się z tą ksiażką, bo czytałam Magię świec tego samego autora i bardzo mi się podobało :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam tę książkę. Całkiem przyjemna pozycja :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeśli chodzi o wróżbiarstwo, czytanie z rąk wydaje mi się najciekawszą formą :) Może kiedyś sięgnę

  OdpowiedzUsuń
 6. Zdecydowanie pasuję. Nie cierpię takich lektur :/

  OdpowiedzUsuń
 7. Cóż, książka na pewno nie dla mnie, ale kciuk mordercy brzmi intrygująco ^^

  OdpowiedzUsuń
 8. Hmm jakoś czytanie z dłoni mnie nie przekonuje, wolę inne metody "wróżenia".

  OdpowiedzUsuń
 9. O nie, to zdecydowanie nie dla mnie :) Tak jak Sheti uważam, że jest wiele innych i ciekawszych metod ''wróżenia'', niż czytanie z dłoni. :)

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...