niedziela, 12 maja 2013

Dni krwi i światła gwiazd - Laini Taylor"Powstaliśmy. Wasza kolej na śmierć."

"Dni krwi i światła gwiazd" są kontynuacją "Córki dymu i kości", opowiadającej historię niebieskowłosej dziewczyny, Karou. Lecz w drugiej części serii nie rozpoczynamy swej przygody od tej bohaterki. Nie. Najpierw poznajmy sytuację i uczucia Akivy, kilku chimer oraz Mika i Zuze. Nie można zapomnieć też o tym, że wojna między chimerami i aniołami już się skończyła. Ci pierwsi zostali wymordowani, a przynajmniej tak się wszystkim wydawało. Okazuje się, że to jednak jeszcze nie koniec ich rasy, jak i nie koniec mordów. Są buntownicy, zaś po przeciwnej stronie stoją armie aniołów. Większość z nich pragnie dalszego przelewu krwi, choć naturalnie nie wszyscy. Akiva, dawny kochanek Karou, nie chce go i będzie próbował zmienić bieg tej wojny. Tymczasem nikt nie wie, gdzie jest niebieskowłosa. Jej przyjaciele to przeżywają, Zuze zasypuje ją mailami, zaś zakochany Akiva obwinia siebie. Walka nadal trwa i mimo że wydawało się, iż chimery już prawie zniknęły, one nie mają zamiaru tak szybko się poddać.

"Żyj w świecie, jaki stworzyłeś, mówił sobie w myślach, budząc się co rano. Nie zasługujesz na odpoczynek."Cała recenzja na: 

8 komentarzy:

 1. Nie masz pojęcia jak mnie zaintrygowałaś swoją recenzją. Przeczytałam całą i jestem niesamowicie zainteresowana. Nie miałam jeszcze okazji czytać książki, w której bohaterami są anioły i chimery. Ciekawe połączenie i takie inne. Z pewnością porozglądam się za "Córką dymu i kości", jak i jej następczynią "Dni krwi i światła gwiazd".

  OdpowiedzUsuń
 2. jejciu, jak ja marzę o pierwszym tomie! widziałam drugi w bibliotece szkolnej, zapytałam o pierwszy.. nie ma.
  ale niedawno pojawiły się oba w miejskiej, tylko nie mogę jeszcze upolować tej pierwszej części :D ale prędzej czy później się pojawi ;D

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja jestem pro i mam już tę książkę na półce ^^ Tylko czasu brak...

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwsza część to mój nowy must have!

  OdpowiedzUsuń
 5. Już nie mogę się doczekać jej lektury. Pierwszy tom od samego początku podbił moje serce. :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie miałam okazji jeszcze czytać pierwszej części i w sumie tego żałuje...

  OdpowiedzUsuń
 7. Jakoś niespecjalnie mnie kręci ta seria - nawet nie miałam okazji przeczytać tomu pierwszego.

  OdpowiedzUsuń
 8. Pierwsza część bardzo mi się podobała, mam nadzieję, że ta również przypadnie mi do gustu:)

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...