sobota, 23 kwietnia 2011

Koniec - Lisa MacMannKoniec jak sama nazwa wskazuje jest już ostatnią częścią trylogii. W tej części Janie chciała odpocząć wraz z Calebem na wakacjach, lecz nic z tego nie wyszło, ponieważ okazało się, że ojciec Janie, o którym nic nie wiedziała, znalazł się w szpitalu. Janie szybko powróciła do domu, gdzie jej matka była na nią wkurzona, dlatego, że sobie pojechała, choć wcześniej nawet nie zauważała obecności córki. Janie podejrzewa, że jej ojciec też potrafił wchodzić do czyichś snów. Gdy tylko przychodzi do niego z wizytą zostaje wciągnięta w jego sen. Strasznie chaotyczny, mieszaninę barw i bez ogólnego sensu, Janie boi się wręcz tego snu. Bohaterka ma także problemy w związku z Calebem. Janie musi także podjąć najważniejszą decyzję w jej życiu, czy dalej żyć tak jak wcześniej i przyjąć tego straszne konsekwencje, czy też żyć w odizolowaniu.
            Książka jest napisana tak samo dobrze jak i poprzednie części. Styl autorki od początku mi się podobał, co pomogło mi w pokochaniu tej książki. W tej części choć może się zdawać, że nie ma za dużo akcji, tak naprawdę wiele się dziej, lecz tylko w świecie Janie.
            Główna bohaterka musi podjąć najtrudniejszą i zarazem najważniejszą w jej życiu decyzję. Znajduje się pomiędzy młotem, a kowadłem, jest w tunelu bez wyjścia. Cokolwiek wybierze, źle się to dla niej skończy. Każdy ma do podjęcia własne decyzje i do rozstrzygnięcia własne rozterki, lecz niewielu musi się zmierzyć z tak trudnym wyborem. Janie na dodatek nie może pomóc nawet Caleb, którego przerażają konsekwencje, z którymi Janie będzie musiała się pogodzić.
            Koniec książki bardzo mnie zasmucił, lecz nie do końca zaskoczył. Bardzo spodobała mi się postawa końcowa Janie, której udało się choć trochę z tym pogodzić i nie pogarszać jeszcze samej sobie sytuacji. Książka jest życiowa, gdyż każdy z nas, niekiedy ma trudne sytuacje, lecz wątpię by na taką skalę.
            "Koniec" i resztę serii zaliczam do moich ulubionych książek. A ta część jest według mnie najlepsza i najbardziej mi się podobała. Wszystkim ją gorąco polecam, gdyż naprawdę warto ją przeczytać.

            Moja ocena to 10/10.

3 komentarze:

 1. booki, ale się cieszę, że i Ty masz bloga :D

  Ja chętnie sięgnę po tę serię, ale to najprawdopodobniej będę mogła sobie ufundować dopiero na urodziny :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Hmm "Koniec" bylo takie sobie, chociaz nie powiem, ze nudne. Nie wiem zabardzo co mam napisac, wiec dam ocene: 8.5/10

  OdpowiedzUsuń
 3. Przeczytałam wszystkie 3 czesci. Wspaniałe! ;)

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...