piątek, 13 stycznia 2012

Informacja wydawnicza - Zemsta lepiej smakuje na zimno


Mag Jacek Rodek
Pl. Konstytucji 5/10,00-657 Warszawa
E:mag@mag.com.pl Web: www.mag.com.pl
Informacja prasowa
Warszawa, 13 stycznia 2012

Zemsta najlepiej smakuje na zimno

Joe Abercrombie


Premiera 13 stycznia

Wiosna w Styrii. A to oznacza wojnę.

Od dziewiętnastu lat płynie krew. Okrutny wielki książę Orso zaciekle zmaga się ze skłóconą Ligą Ośmiu i wykrwawia kraj. Podczas gdy maszerują armie, spadają głowy i płoną miasta, bankierzy, kapłani oraz starsze, mroczniejsze potęgi toczą śmiertelną zakulisową rozgrywkę, usiłując wskazać, kto zostanie królem.

Być może wojna to piekło, jednakże dla Monzy Murcatto, Węża Talinsu, najstraszliwszej i najsłynniejszej najemniczki na usługach wielkiego księcia Orso, jest także znakomitym sposobem na zarobek. Zwycięstwa Monzy uczyniły ją sławną — nieco zbyt sławną jak na gust jej pracodawcy, który każe ją strącić z górskiego szczytu. Zdradzonej Monzie pozostają jedynie strzaskane ciało i paląca żądza zemsty. Bez względu na cenę, siedmiu ludzi musi umrzeć.

Sojusznikami Monzy zostają najbardziej zawodny pijaczyna i najbardziej zdradziecki truciciel w całej Styrii, masowy morderca z obsesją na punkcie liczb oraz barbarzyńca, który chce jedynie czynić dobro. W poczet jej wrogów zalicza się ponad połowa narodu. A to jeszcze nie koniec, wkrótce bowiem jej tropem zostaje posłany najniebezpieczniejszy człowiek na świecie, mający dokończyć to, co zaczął książę Orso...


Wiosna w Styrii. A to oznacza zemstę.

Książka Abercrombiego to krwawa i bezkompromisowa epicka opowieść o zemście i obsesji. Splatterpunkowa fantasy najwyższych lotów, niczym Hrabia Monte Christo napisany na modłę Michaela Moorcocka. Pojawiają się w niej tyrani i oprawcy, truciciele, seryjny zabójca, zdradziecki pijak, wojownik mający krew na rękach i brutalna najemniczka. A to tylko postacie pozytywne... Walki są efektowne i emocjonujące, sceny akcji brutalne, a tempo szaleńcze. Abercrombie piętrzy kolejne zdrady, przemiany i zwroty akcji, zachęcając nas do zgadywania, jak to wszystko się skończy. To jak dotąd jego najlepsza powieść.


George RR Martin


Tytuł:

Zemsta najlepiej smakuje na zimno
Autor:

Joe Abercrombie
ISBN:

978-83-7480-220-8
Tłumaczenie:

Robert Waliś
Oprawa:

Miękka
Format:

135 x 202
Rok wydania:

13 stycznia 2012
Cena detaliczna:

49,00


4 komentarze:

 1. Ogromnie mnie zaintrygowała ta książka i muszę ją koniecznie poznać. Ciekawa jestem, czy rzeczywiście Zemsta najlepiej smakuje na zimno :-)))))
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba bym si.ę zagubiła wśród tylu złoczyńców i tym podobnych. Jak na razie nie sięgnę po książkę, choć lubię fantastykę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wydaje się ciekawe, chodź nie zamierzam jej kupować (ewentualnie w antykwariacie). Może zostanie zakupiona do mojej biblioteki?

  OdpowiedzUsuń
 4. Recenzja jest znakomita, ale książka nie dla mnie. Nie lubię tego typu książek.

  http://ksiazkinallii.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...