piątek, 27 stycznia 2012

Informacja wydawnicza -Smok Griaule
Mag Jacek Rodek
Pl. Konstytucji 5/10,00-657 Warszawa
E:mag@mag.com.pl Web: www.mag.com.pl
Informacja prasowa
Warszawa, 27 stycznia 2012

Smok Griaule – Lucius Shepard
UCZTA WYOBRAŹNI
27 stycznia 2012 Minęło z górą ćwierć wieku, odkąd Lucius Shepard wprowadził nas w niezwykły fikcyjny świat, oddzielony od naszego tylko „najcieńszym z możliwych marginesem możliwości”. W tym właśnie świecie, w mitycznej dolinie Carbonales, umieścił akcję Człowieka, który pomalował smoka Griaule’a, opowieści o Mericu Cattanayu, artyście, który podjął trwającą wiele dziesięcioleci próbę pomalowania – i przy okazji zabicia – uśpionego, lecz nie całkiem martwego smoka, mierzącego sześć tysięcy stóp długości i władającego umysłami ludzi. Opowiadanie zostało nominowane do licznych nagród i jest dziś uważane za jedno klasycznych dzieł autora.

   Na przestrzeni lat Shepard wracał do swojego zmyślonego świata w kolejnych błyskotliwych opowiadaniach naświetlających historię Griaule’a z różnej perspektywy. Zaskakująca Łuska Taborina stanowiła dramatyczne i widowiskowe ukoronowanie cyklu luźno powiązanych nowelek, które – trudne dziś do odszukania – zostały zebrane w niniejszym tomie. Zwieńczeniem ich zbiorowego wydania (i prawdziwą gratką dla wielbicieli talentu Sheparda) jest Czaszka, zupełnie nowe opowiadanie stanowiące nieoczekiwaną kontynuację znanych wątków, w którym Shepard wplata sagę o prastarym baśniowym potworze w polityczne realia współczesnej Ameryki Środkowej. Smok Griaule to książka absolutnie wyjątkowa, dzieło znakomitego stylisty, obdarzonego ogromną – i zawsze nieprzewidywalną – wyobraźnią.

Tytuł:

Smok Griaule
Autor:

Lucius Shepard
Seria:

Uczta Wyobraźni
ISBN:

978-83-7480-234-5Tłumaczenie:

Wojciech Szypuła
Oprawa:

twarda
Format:

135x202
Liczba stron:

432
Rok wydania:

27 stycznia 2012
Cena detaliczna:

45,00 złKontakt prasowy:
Wydawnictwo Mag www.mag.com.pl, Katarzyna Rodek, k.rodek@mag.com.pl , Tel. +48 22 813 47 43, +48 502 621 486
Urszula Okrzeja Ula.okrzeja@mag.com.pl

2 komentarze:

  1. Czy tylko mnie się wydaje, czy to wydawnictwo ma strasznie drogie książki?

    OdpowiedzUsuń
  2. Co do komentarza powyżej to nie tylko tobie się tak wydaję. Jednak zazwyczaj warto kupić od nich książki, bo reprezentują naprawdę wysoki poziom.:D

    OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...