piątek, 22 czerwca 2012

Bezpieczny tarot - Maria Bigoszewska


„Tarot jest dla każdego”


Maria Bigoszewska jest praktykującą wróżką, poetką, doradcą życiowym. Na przestrzeni ponad dwudziestu lat zawodowej kariery pomogła już tysiącom osób. Niesie poradę i przestrogę zarówno osobom, które zgłaszają się do niej osobiście, jak i czytelnikom czasopism „Wróżka” i „Gwiazdy mówią”, w których odpowiada na ich listy. „Bezpieczny tarot” to poradnik wróżbiarstwa stworzony przez tę właśnie osobę, która pragnie pokazać nam prawdę o tarocie i to jak bezpiecznie można korzystać z tych kart. Dowiadujemy się, że każdy może wróżyć i właśnie ta pozycja opisuje w jaki sposób poznać podstawowe zasady dywinacji. Ponadto wyjaśnia, że różne opinie, które słyszmy o tarocie nie są prawdziwe, te które przestrzegają... w końcu łatwo jest krytykować coś czego się nie zna, czyż nie?

Autorka pisze, że tarot nie kłóci się z innymi religiami, aczkolwiek co do tej opinii podchodzę dość sceptycznie, jako, że Kościół Katolicki nie uznaje prób przepowiadania przyszłości takimi sposobami i ogólnie nie pochwala takich praktyk. Niemniej książka wyjaśnia, że strach przed tarotem często rodzi się z niewiedzy, jak to często w życiu bywa. W trakcie lektury można dowiedzieć się jak „oswoić” swoją własną posłuszną talię. Przeanalizowane są również po kolei wszystkie Wielkie Arkana, przy czym do każdego z nich przypisane są jakieś wróżby miłosne, co jest swego rodzaju interesującą nowością. Oczywiście autorka nie zapomina o złowieszczych kartach, które mogą ostrzegać nas przed niebezpieczeństwem i które również są opisane.

Już po wyjaśnieniu znaczeń poszczególnych arkanów przybliżone nam zostają informacje jakie planety, żywioły, miejsca, znaki Zodiaku, kierunki geograficzne czy dni tygodnia przypisane są każdej karcie. Im więcej się ćwiczy tym lepsze zyska się doświadczenie, a właśnie te pierwsze kroki w praktykowaniu dywinacji, pomaga nam przejść autorka i zamieszcza wszystkie potrzebne informacje dla początkujących. W książce pojawiają się również układy robocze te łatwiejsze, jak i te trudniejsze, które lepiej zacząć stosować, dopiero jak już się jest bardziej doświadczonym, kiedy ma się rozwiniętą intuicję i już zacznie się rozumieć tarota. Nie trzeba się bać zgłębić tej wiedzy, a gdy już się zdecyduje, ta krótka książeczka może być bardzo pomocna.

„Bezpieczny tarot” jest pozycją nie tylko dla początkujących, gdyż dla tych bardziej zaawansowanych osób może pomóc w poszerzaniu ich wiedzy. Cała książka napisana jest przystępnym językiem, a autorka ciągle zwraca się do adresata, co sprawia, że czujemy się jakby mówiła do nas i dla nas. Utwór ten jest pełen porad i wskazówek, jak powinno się postępować z talią tarota i zawiera niezbędną wiedzę, potrzebną do rozpoczęcia swego rozwoju na tym polu. Mnie osobiście książka ta się spodobała i usatysfakcjonowała mnie. Uważam, że jest bardzo dobrym zbiorem informacji o tarocie, jak i drogowskazów wyznaczających bezpieczny kierunek w nim. Dlatego wszystkim interesującym się tym tematem szczerze polecam!


9/10


Tytuł: Bezpieczny tarot
Autor: Maria Bigoszewska
Ilość stron: 228
Wydawca: Studio Astropsychologii
Data premiery: 2011-01-19

 Książkę wraz z kartami otrzymałam od Studia Astropsychologii, za co serdecznie dziękuję ^^

13 komentarzy:

 1. z chęcią przyjrzałabym się temu wydaniu, pomyślę nad tym :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak już wcześniej mówiłam, tarot to nie moja bajka...

  OdpowiedzUsuń
 3. Bezpieczniej będzie, jeśli będę się od tych kart z daleka trzymać ;) To nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Cóż za okładka *.* Może bym po nią sięgnęła, jednak o znacznej większości rzeczy, o których tutaj pisałaś, już wiem, więc chyba byłaby to trochę strata czasu ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zachęcająca recenzja.:) Od dłuższego czasu interesuję się ezoterykę, więc może sięgnę po tę pozycję.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Nigdy nie wierzyłam we wrażenie z kart więc raczej się to nie zmieni.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie wierzę w takie rzeczy więc podziękuję. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. O, uwielbiam tarot! Chyba zainwestuję w coś takiego. :3

  OdpowiedzUsuń
 9. Tarot nigdy nie był w kręgu moich zainteresowań, dlatego raczej nie sięgnę ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Tarot to nie moja broszka i tego będę się trzymać.

  OdpowiedzUsuń
 11. Powtarzam się już chyba po raz setny, ale jakoś nie mogę przekonać się do książek tego wydawnictwa i na pewno nie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...